Pompy hydrauliczne i ich regeneracja- na czym ona polega?
5/5 - (2 votes)

W obecnej rzeczywistości praktycznie każde maszyny i urządzenia w fabrykach i zakładach przemysłowych działają w oparciu o pompy hydrauliczne. Są one swoistym rodzajem napędu dla wielu maszyn, jednak w dalszym ciągu pozostają one tylko urządzeniami, a co za tym idzie, mogą być awaryjne. Intensywnie eksploatowane pompy hydrauliczne wymagają więc regularnego serwisowania, a także regeneracji. Na czym jednak ona polega i kiedy warto się na nią zdecydować?

Regeneracja pomp hydraulicznych- na czym ona polega?

Silniki hydrauliczne i pompy hydrauliczne zamontowane w maszynach poddawane są intensywnej eksploatacji. Wobec tego oczywistym jest fakt, że poszczególne komponenty mogą ulegać zużyciu. Wówczas regeneracja pomp hydraulicznych jest jednym z tych procesów, które mogą przywrócić im praktycznie 100% pierwotnych parametrów. Regeneracja pomp i silników hydraulicznych to nic innego jak wymontowanie ich z danej maszyny, a następnie rozebranie ich na czynniki pierwsze. Co więcej specjaliści dokonują szczegółowej diagnozy poszczególnych ich elementów, a następnie wymieniają lub naprawiają te, które były najbardziej zużyte. Następnie pompy hydrauliczne poddawane są szeregowi testów, by sprawdzić poprawność wykonanej naprawy. Jeśli przebiegną one pomyślnie, wówczas dana pompa ponownie montowana jest w maszynie i może działać z pełną sprawnością.

Kiedy konieczna jest regeneracja pomp hydraulicznych?

Nie da się ukryć, że pompy hydrauliczne dają szereg objawów i sygnałów w momencie, kiedy nie działają ze swoja optymalną sprawnością. Przede wszystkim warto rozważyć ich regenerację w momencie, kiedy zauważymy znaczny spadek wydajności danej maszyny. Co więcej, warto również zwrócić się w stronę regeneracji pomp hydraulicznych kiedy zaczynają one wydawać niepokojące dźwięki. Wówczas jest to sygnał, że pompa hydrauliczna i jej poszczególne komponenty uległy znacznemu zużyciu. Warto pamiętać, że regeneracja pompy hydraulicznej jest znacznie mniej kosztowna od jej całościowej wymiany na nową.

Więcej: https://pompyhydrauliczne-czesci.pl/